Odchov štěňátek

Jsme malá rodinná chovatelská stanice a naši psi jsou právoplatnými členy rodiny a žijí s námi v úzkém kontaktu. Ve stejném duchu bude probíhat i odchov našich štěňátek. Již při výběru chovného páru vybíráme především zdravá a povahově vyrovnaná zvířata, která odpovídají i svým exteriérem standardu plemene. Naším cílem je, aby taková byla i odchovaná štěňátka, protože jen zdravý a povahově vyrovnaný jedinec může být milovaným a bezproblémovým parťákem do rodiny.

Život štěňátek a jejich vnímání začíná už v těle matky, a proto je pro nás velmi důležitá i správná péče o fenu v době březosti. Samozřejmostí je její pohoda a správná výživa, ale i dostatek pohybu a podnětů z okolí. Po narození štěňátek, budou od samého začátku zvyklá na naše dotyky a manipulaci, hlasy a nejrůznější zvuky. Cca od 3 týdnů věku se pomalu začnou seznamovat s dalšími lidmi, venkovním i vnitřním prostředím a dalšími zvířaty.

Protože socializace je to nejdůležitější a malé štěňátko je jako houba, která nasakuje informace, budeme štěňátkům zprostředkovávat co nejvíce vjemů zvukových, čichových, zrakových i hmatových. Kromě vnitřních prostor budou mít k dispozici velkou zahradu skýtající všelijaké možnosti :), spoustu hraček, nemine je setkání se spoustou nářadí, spotřebičů, zvuky z rádia či televize, setkání i cesta autem, procházka lesem i setkání se s městským ruchem. Zažijí běžný frmol v kuchyni a celém bytě. Velkou výhodou je další dospělý pes ve smečce, který bude štěňátka vychovávat, hrát si s nimi a učit je chování k dalším psům.

Samozřejmostí je správná výživa a  veterinární péče. Štěňátka budou navyklá na granule (Sam's field) i maso a přirozenou stravu. Budou pravidelně odčervována, naočkována a čipovaná.

Co nabízíme budoucím majiteům

  • zdravá a socializovaná štěňátka
  • PP = průkaz původu (v případě čekání na vystavení bude zaslán poštou nebo předán při osobní návštěvě)
  • Kupní smouva a trvalý chovatelský servis (rádi Vám poradíme při výběru štěňátka, jeho výchově, výcviku, přípravě na výstavu či bonitaci...)
  • ve výbavě dostanou štěňátka - očkovací průkaz (pet pas), hračky, mističku, fotky jak rostlo, granule do začátku, deku provoněnou od maminky a sourozenců a rady do začátku :)

Co od budoucích majitelů očekáváme

  • pejsek bude milovaný a právoplatný člen rodiny!!!
  • mohou si pejska dovolit finančně i časově
  • trvalý kontakt s chovatelem!
  • účast na svodu mladých a RTG DKK (vyšetření na dysplazii kyčelního kloubu)!
  • zájemce o výcvik a psí sporty všeho druhu uvítáme :) stejně tak zájemce o chov :)