Zkouška BH

04.06.2013 22:12

V neděli 2. 6. 2013 jsem s Reni počasí navzdory složila zkoušku BH. Na zkoušky jsem se vypravila na cvičák do Břevnova, kde jsem shodou okolností skládala stejnou zkoušku i s Ayenkou.

Stejně jako tehdy mi nabídli si zajet k nim dopředu pocvičit, vyzkoušet plac, speciální cviky apod. To jsem asi dva týdny před zkouškou využila a s Reni "plac" v Břevnově vyzkoušela. Krásně jsme si zacvičili a Reni mi potvrdila, že cizí prostředí vbec neřeší :). Jinak jsem, ale přípravu trochu podcenila, v hlavě jsem měla hlavně svý státnice, takže třeba průcod skupinkou jsem zkoušela asi dvakrát a odložení, kdy je psovod zády ke psu jen jednou. V neděli jsem tudíž bla pěkně nervózní, kam se na to hrabaly ty státnice :) a navíc odporně lilo...

Rozhodčím byl pan B. Ťujík, který nás na nástupu přivítal slovy: "Á statečný hovawart", co tím myslel přesně nevím, ale na konci zkoušky přidal i "šikovný" ;-) a to mě moc těší :-). Po nástupu už následovalo samotné posuzování poslušností a "BHčka" šla hned jako první. Na řadu jsme šly jako čtvrté, po ne moc povzbudivém začátku, protože první dva pokoušeče o zkoušku pan rozhodčí vyhodil a celkově posuzovala velmi přísně. Reni na plac jako obvykle vyrazila s elánem jím vlastním, hlášení rozhodčímu považovala za zbytečné zdržování a už se hrnula na výchozí bod. První chůze byla také trošku moc nadšená s pár poskokama a malým zapomenutím se ve skupince, ale celkově jsem byla spokojená. Chůze bez vodítka, pak byla ještě podle mě o chlup lepší, ale pár poskoků bylo i tam. Celkově ohodnotil pan rozhodčí obě chůze 14 body (z 15), takže naprostá spokojenost. Následovalo odložení v sedě, to jsem považovala za bezchybné, ale byl nám stržen bodík za rozhlížení se, když jsem od psa odcházela, holt IPO je přísné, takže 9/10. Následovalo odložení v leže s přivoláním, tam bla Reni trošku moc nadšená a úplně nevybrala předsednutí, takže 2 bodíky dolů (8/10). Dlouhodobé odložení v pořádku za 10. Celkem tedy 55 bodů z 60 a pochvala za pěknou poslušnost. Dokonce jsme byly dáni za vzor prvním dvoum neúspěšným ;-). Speciální cviky už byly docela v pohodě i když pan rozhodčí vyzkoušel kde co, včetně kola se zvonkem s čímž e Reni ještě nesetkala... ale zvládla to :).

Musím říct, že stejně jako zkouška samotná mě potěšilo kolik pochval (často docela udivených) jsme za poslušnost dostaly. Spolu s ještě jednou fenkou NO obdržela Reni vůbec nejvíc bodů, takže "hovíky" opravdu hezky reprezentovala :).