Zhodnocení roku 2012

07.01.2013 15:04

Rok 2012, se nám myslím, docela povedl :). Vyhnuli se nám velké katastrofy a naopak nás potkaly malé radosti a úspěchy. Ayenka už ode mě má povětšinou pokoj :) a cvičíme jen když sama chce a jen cviky, které má ráda. Pořád, ale s náma všude jezdí a všechny výlety i dovolenou si pěkně užila. Taky jsme si spolu ještě zazávodily v dobnu a teď v prosinci u nás na cvičáku (v Jinonicích) i v Letňanech a rozhodně nikde neudělala ostudu. Nožky bolí někdy více, někdy méně, ale musím zaklepat - ťuk, ťuk, ťuk - v celém roce to bylo docela v pohodě. Jinak je naše Ddrobulka pořád ve formě a krasavice, co nemá skoro žádnej šedivej chloupek ;-).

Reni naopak nedá pokoj mně ;-) a to pak nejde jinak než něco podnikat :). Minulý rok jsme tedy absolvovaly několik teoretických i praktických seminářů a tábor zaměřený na výcvik a obě se tam doufám něco naučily :). Mj subjektivní názor je, že poslušnost i stopy se nám daří. Někdy od ubna také více či méně pravidelně jezdíme na obrany. Ty máme nejslabší, ale žádná tragédie to není :). Vyzkoušely jsme celkem 3 figuranty, s menším či větším úspěchem. Změny celkově jsou asi náš největší problém, moc je řeší Reni i Já :D. Určitě na tom, ale zapracujeme.

Na podzim a v zimě jsme své schopnosti vyzkoušeli  a potvrdily na zkoušce a závdech ZZO. ZOPku jsem kvůli psincovému kašli musela odložit, ale plánujeme jí stejně jako s dalšími zkouškami na příští rok :).

Kromě toho jsme na jaře absolvovaly svod a na podzim rentgeny kyčlí a loktů. První kroky k možnému uchovnění. Oboje dopadlo perfektně. Přidaly jsme i čtyři výstavy - krajskou a tři mezinárodní (v Mladé Boleslavi a v Praze). Na všech Reni dostala pěkné a překvapivě shodné hodnocení a známku "Výborná". Uvidíme, jak nám to půjde letos v dospěláckých třídách.

Všechny naše akce i výlety Reni zvládá v pohodě s dobrou náladou, beze strachu či agrese k lidem i psům. Naopak se z každého nového nápadu raduje a je vidět, že dělá vše s chutí. To mě těší nejvíc a doufám, že jí to vydrží i do dalších let :).