Speciální výstava HW

29.05.2013 14:44

Se spožděním malá aktualizace :) V sobotu 18. 5. jsme se celá rodina vydali k Táboru na Speciální výstavu HW. Konala se kousek od Tábora na Knížecím Rybníku. Počasí po cestě bylo strašný, lijavec, že to ani stěrače nebraly, takže představa celodenní výstavy pod širým nebem v takovém počasí nic moc. Naštěstí kousek před cílem déšť ustal a během dne pak i krásně svítilo sluníčko :), takže nálada byla hned lepší :).

Během dnů, které výstavě předcházely jsem dělala co se dalo, aby se Renuli trochu zlepšila ta její vlínalá srst. No zlepšila se, byla už krásně jemňounká a lesklá, ael strašně krátká :D. Ono hold to dorůstání docela trvá, zvlášť u letní srsti. Proti ostatním, zvláště venkovním hovíkům, byla Reni úplně holá. Do mezitřídy bylo navíc přihlášeno 16 fen (my kam vlezem, tam je nabito), takže jediný cílem dne bylo si výstavu užít ve společnosti dalších hovíkářů :)

Ještě před posuzováním se vyhlašovaly výsledky soutěže o nejúspěšnějšího pracovního hovawarta roku 2012., kde na krásném 4. místě skončila Aila kasurgis! (ségra naší Ayenky). Moc rádi jsem Ailinku po dlouhé době viděli. Neuvěřitelně se povahou podobá mámě, až se mi po Cenťuli zastesklo :) a přejeme ještě spoustu dalších úspěchů, podařených závodů a hlavně zdraví!

Po vyhlášení už začalo amotné posuzování. Rozhodčí byly tři, všechny ze země původu HW a dospělé feny posuzovala paní Margit Bothur. naše třída šla sice na řadu hned první, ale vzhledem k tomu, že jsme byly v pořadí až 15. docela jsme se načekaly. Posuzování bylo velmi zdlouhavé na jednoho psa tak 10 - 15 minut. Reni se po nějaké době začala ukrutně nudit, nechtěla stát (ležet) a začala poskakovat a hledat si zábavu jak má ve zvyku. tejně vzhledem k jejímu tmeperamentu vydržela v klidu neuvěřitelně dlouho :D. nakonec se však zklidnila a po většinu doby moc hodná. Když jsme konečně přišly na řadu, vesele se přivítala s paní rozhodčí, ukázkově si nechala uázat zuby a k mému překvapení i krásně stála a běhala. Posudek od paní rozhodčí dostala nádherný (lepší snad zatím nedostala): 21 měsíční fena, velkého rámce středního typu, typická hlava velmi krásné tmavé oči, kompletní nůžkový skus, záda dlouhá, ocas delší, ale korektní, nohy jsou rovné, zadní nohy trošku užší, pohyb je plynulý, srst dobré délky i struktury, velmi krásná plavá s typickým zesvětlením, přátelská a sebejistá. Poprvé jsem na chvilku zadoufala, že nedostatek chlupů nebude zas tolik vadit a Reni dostane výbornou. Nedostala, právě kvůli těm chlupům z toho nakonec bylo jen VD. Paní překladatelku to tak zaskočilo, že se ptala rozhodčí ještě jednou jestli opravdu myslí VD :D. Nicméně nám paní rozhodčí řekla, že Reni má všechny předpoklady dostat výbornou, jen se prostě musí dostat do srsti. takže celkem spokojenost.

Jinak mě však vkus paní rozodčí poněkud zaskočil. Spousta fen jindy hodnocených výborně, často už i s nějakým tím titulem dostala jen VD a naopak feny podle mě i s vážnými nedostatky dostaly V a dokonce postoupily mezi 4 nejlepší do odpoledního finále. Holt co rozhodčí, to jiný názor... o to víc si cením, že se jí Reni vlastně líbila. Další výstavy plánuju na letní prázdniny, tak doufám, že tam už nám to "Véčko" vyjde :).

Odpoledne se reni ještě předvedla spolu  dalšími 11 odchovanci po Cyrolovi Bukový Háj v soutěži o nejlepšío plemeníka. Taťka cyrol (Čiko) tuto soutěž vyhrál!!! a to bylo povedené zakončení příjemně stráveného dne :)

Fotogalerie: Speciální výstava HW