Ostaš 2013

16.08.2013 12:10

jako už tradičně, jsme letos jeli na týdenní rodinnou dovolenou do východních Čech, konkrétně do Brumovského výběžku. To je takový malý český ráj s nádhernou přírodou, malebnými vesničkami s krásnými aa unikátními statky, spoustou kal v okolí, průzračnými pstruhovými potoky a říčkami a úžasnými loukami na stopy :-). Přidejte k tomu super ubtování v chatičkách na ostaši se skvělou kuchní a máte prostě dokonalou dovolenou se psy :-).

Však tam holky byly ve svým živlu a rozhodně by nikdo nevěřil, že jsou to vlastně městský gaučáci :D. zvlášť Ayenka tu nádherně ožila, přímo omládla, drobulka naše :-). Přestože psi "výletníci" už nejsou zddaleka takovým unikátem jako ještě před 15 lety, když jsme tu byli prvně, stejně holky sklidily spoustu obdivu za to jak "šplhají" po skalách a jak jsou krásné :-).

Nejzajímavější, ale bohužel nakonec poněkud smolná byla tůra Vlčí roklí. Jedná se o rokli spojující Teplické stěny s Adršpašskými. Zaparkovali jsme tedy před hlavním vstupem do Teplických stěn a hurá na výpravu. Jedná se o pměrně náročnou trasu s upozorněním, že jdete na vlastní nebezpesčí terénem, který je těžk schůdný a to tedy je. v samotné Vlčí rokli jsou bažiny přes které jsou položeny hatě, ale toho času poněkud strochnivělé s dírami a zlámanou kulatinou... no všichni včetně našich zlatíček jsme to zvládli a dali se na výstup z rkle na straně Adršpachu. to je pořádný krpál, kde lezete chvíli po žebříku, chvíli přes balvany, pak zas slézáte dolů a zase nahoru... no prostě legrace :D. Také jsme tu v protisměru potkali černoznakatého hovíčka (psa z CHS Gasko prim) :-). Naneštěsstí tu mamka špatně šápla uklouzla a lupnutí v noze ji nenechalo na pochybách, c se asi stalo... ale nedalo se nic moc dělat, musela dojít ještě 3 kiláky k východu ze skal a tam (v Adršpachu) počkat až já se vrátím s autem z Teplic n. Metují (naštěstí jen jedna zastávka vlakem) a pak hurá pro sádru na zlomenou nožku :/

Ale jinak byla dovča vážně fajn a už se těšíme, jak pojedem za rok znovu :)... kdoví mžná tu holky vezmu i k ovečkám...

fotky z dovči najdete na rajčeti