DOUBLECACIB Praha

06.11.2012 19:16

V sobotu 3. a v neděli 4.11. se v Praze v Letňanech po oba dva dny konala mezinárodní výstavav psů, poprvé pořádaná oba dva dny pro všechna plemena. Protože jsme zatím moc výstav neobjeli (a ani v budoucnu to neplánuju), přihlásila jsem Rennie na oba dva dny. Moc jsem si or toho neslibovala, Reni stále pořádně nenasrstila a třída mladých fen byla zase neosazenější. Těšila jsem se, ale na setkání se spoustou hovi-lidí :-), obcházení a nakupování v psích stáncích :-) a taky jsem byla zvědavá, jak se bude Reni tvářit na halu. Sice jsme tu socializovali už na jaře, ale od tý doby uplynulo hodně vody. ;-) Jakékoliv obavy, ale nebyly na místě, Reni byla úplně v pohodě - veselá, zvědavá na lidi i psy, kamarádská k rozhodčím a jako vždy chvilku nepostála.

V sobotu posuzovala slovenská rozhodčí RNDr. I. Mikulášová a posuzovala skutečně důkladně a přísně. V naší třídě z deseti fenek 4 fenky diskvalifikovala a z toho 3 kvůli agresi. Výbornou dostaly 4 fenky a kmému překvapení i Reni :). Po dlouhém rozhodování mezi Rennie její ségrou Ruby a Blackie Amijon star nám dala V2, Ruby V3 a Blackie V1 CAJC. gratulujem! :-).

V neděli posuzovala pro změnu rakouská rozhodčí paní G. Höllbacher. Posuzování bylo opět velmi důkladné (takže taky zdlouhavé) a "výbornými" se šetřilo. Paní rozhodčí se před posouzením s každým psem nejdřív přivítala, nechala se oblíznout a pak důkladně prohlédla zuby a ocas (pěkně obratel po obratli). Reni to opět zvládla perfektně, kamarádka ona je s každým :-), ale naše poloviční ségra Nessie Barte prim byla stejně jako v sobotu vyloučena. Ukázku zubů a ocasu neustála... Reeni se předváděla hůř než v sobotu, ale opět dostala V a běhaly jsme o pořadí. A opět to bylo napínavé rozhodování a opět nakonec V2 :). Tentokrát nás "předběhla" čzn fenka Garish Ghada Enormous (v sobotu V4). Také gratulujeme!

Ze čtyř výstav od čtyř rozhodčí si Reni odnesla vždy výbornou s pořadím (nejhůř byla třetí) a krásný posudky, které si můžete přečíst  tady